خانه / آموزش امنیتی / چگونه جدید ترین و قوی ترین نوع ردیابی اینترنتی را دور بزنیم؟

چگونه جدید ترین و قوی ترین نوع ردیابی اینترنتی را دور بزنیم؟

به تازگی نوع جدیدی از ردیابی کاربران در اینترنت کشف شده است که براساس آن، با استفاده از مدرن ترین روش های ردیابی، وبسایت ها می توانند به گونه ای خاص کاربران را ردیابی کنند و اطلاعات آن ها، از جمله علایق مختلفشان را زیر نظر بگیرند که هیچ سیستمی قادر به جلوگیری از آن نیست. نام این روش جدید ردیابی را «Canvas fingerprinting» یا «انگشت نگاری از بوم» گذاشته اند و آن را بسیار قوی می دانند. اما شرکت “Adblock Plus” ادعا می کند که محصول این شرکت روشی دارد که می تواند جلوی این ردیابی را بگیرد.


«انگشت نگاری از بوم» در واقع یک روش هوشمند گردآوری و ترکیب اطلاعات از طریق مرورگر ها است که پروفایلی از طریق این اطلاعات ساخته می شود و اطلاعات آن پروفایل به صورت آنلاین قابل ردیابی می گردد. با این حال، از آنجا که اطلاعاتی که گردآوری می شود شامل اطلاعات اضافی مانند نسخه مرورگر، سیستم عامل، اطلاعات درایور ها و غیره است، این روش برای ردیابی کاربرانی که از اینترنت بسیار استفاده می کنند، کارآمد به نظر نمی رسد.
شرکت ادبلاک پلاس (Adblock Plus) ادعا کرده است که اگرچه نرم افزار آن نمی تواند جلوی مرورگر را بگیرد تا عکس های لازم برای روش «انگشت نگاری از بوم» را دریافت نکند، اما می تواند جلوی کامپیو تر شما را بگیرد تا «انگشت نگاری ها» را ارسال نکند و از این طریق ردیابی را غیرممکن و حریم خصوصی شما را حفظ می کند.
وقتی شما فیلتر «EasyPrivacy» در ادبلاک پلاس را اضافه می کنید، ادبلاک پلاس کدهایی را که تلاش می کنند که کوکی ها را برای ردیابی تنظیم کنند، بلاک می کند و از این طریق ردیابی شما را غیرممکن می سازد.
اظهارنظر ها درباره ادعای ادبلاک پلاس مختلف است اما در حال حاضر این تنها تلاشی است که «شاید» به شما کمک کند از ردیابی شدن نجات پیدا کنید.

منبع: تواناتک

5.00 avg. rating (82% score) - 1 vote

درباره relsi1053

سلام امین هستم یک گنولینوکسیه علاقه مند هک و امنیت.همچنین به زبان های php و python و C و ++Cهم آشنایی دارم و باید بگم که هنوز در حال یادگیری هستم ;)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*