خانه / آموزش امنیتی / جلوگیری از هک شدن توسط باگ WPS و نحوه هک وای فای
هک وای فای به وسیله باگ wps

جلوگیری از هک شدن توسط باگ WPS و نحوه هک وای فای

یکی از سؤ استفاده هایی که این روز ها خیلی شایع اتفاق می‌افتد هک شدن وای فای هموطنان توسط باگ WPS به واسطه نا اگاهی از نحوه غیر فعال کردن آن است.در این پست من به نحوه هک و امن سازی مودم ها میپردازم.

۱-اول از همه یه گوشی اندرویدی روت شده پیدا میکنیم.

۲-نرم افزار WPS WPA Tester رو نصب میکنیم دانلود نرم افزار اندروید WPS WPA Tester .

۳-اگر مودم شما مانند تصویر زیر دارای قفل سبز بود در خطر هک شدن توسط هکران گرامی به واسطه باگ WPS هستید.البته مودم و روتر های شرکت D-link معمولا این باگ را ندارند.

crack-wifi-wps-2-hhuu

۴-اگر خیلی پیگیر هستید میتونید روی اسم مودم خودتون تب بزنید و گزینه Connect automatic PIN را زده و صحنه تراژدیک هک شدن مودمتان را تماشا کنید.

برای برطرف کردن این روزنه امنیتی مرورگر را در کامپیوتر متصل به مودم باز کرده و ای پی پیشفرض لوکال مودم را وارد کنید این ای پی زیر مودم ها نوشته میشه و معمولا مقادیر مقابل هست “۱۹۲.۱۶۸.۰.۱” یا “۱۹۲.۱۶۸.۱.۱”

ساده بگم به دلیل وجود تعداد زیاد برند های سازنده مودم ها نمیتونم جای دقیق محل غیر فعال سازی WPS را بگویم اما شما میتوانید به دنبال آن بگردید معمولا در قسمت Wireless یا wan هست.

wps چیست؟چرا وجود دارد؟

حقیقت اینه که wps یک چیز خیلی مفید بود برای زمانی که پسورد بسیار قوی ای را برای وای فای در نظر میگیرید و قصد دارید اینترنت خود را با مهمان خود به اشتراک بگذارید.خیلی راحت وارد تنظیمات مودم شده و یک پسورد هشت رقمی از قسمت wps مودم برداشته و پسورد قدرتمند اصلی را نزد خود حفظ میکنید.

و در پایان هم بگم هم برنامه یاد شده واسه مردم ازاری ساخته نشده هم بنده مردم ازاری و دزدی رو خود نمیدونم.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

درباره relsi1053

سلام امین هستم یک گنولینوکسیه علاقه مند هک و امنیت.همچنین به زبان های php و python و C و ++Cهم آشنایی دارم و باید بگم که هنوز در حال یادگیری هستم ;)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*